Niagara, czyli tłumy nad wodospadem

Jeśli byłbyś poproszony o podanie jakiejkolwiek nazwy wodospadu zapewne pierwsza z odpowiedzi, jaka przyszłaby Ci do głowy to Wodospad Niagara. Ciekawe do zaobserwowania jest tłumaczenie tej nazwy, które wskazuje na „miejsce przecięcia ziemi na pół”. Jest to dość wymowne, bowiem obiekt ten wyznacza kanadyjsko- amerykańską granicę.

Źródło: niagarafallsstatepark.com

Niekwestionowany cud natury

Mimo tego, że Niagara Falls, bo tak jest także określany, nie jest ani najwyższym, ani nawet największym wodospadem świata jednogłośnie można uznać go za ten najpopularniejszy. W tym kontekście zaskoczyć może również fakt, że mimo tego jak się powszechnie twierdzi nie jest to jeden wodospad, ale zespół większej ilości obiektów. Na ten niezwykły wytwór natury składają się aż trzy wodospady: Amerykański, Welon Panny Młodej oraz Podkowa. Rzeka spływająca z kaskad przelewa w każdej sekundzie jakieś dwa miliony litrów wody, co sprawia, że widoki w tej okolicy zapierają dech w piersiach. Jednak nie jest to tylko atrakcja turystyczna. Bowiem przepływająca tam woda zasila także pobliską elektrownię wodną.

Kiedy najlepiej go zobaczyć?

Dla uczestników wycieczek najbardziej interesująca wydaje się być część kanadyjska tego kompleksu. Tam znajduje się bardziej rozwinięta infrastruktura turystyczna. Jednak już sam pobyt w okolicach tego obiektu można uznać za niezwykle zachwycające i niezapomniane doznanie. Odbijające się od ścian wodospadu i spadające na odwiedzających krople wody turyści wspominają przez długi czas. Dużą popularnością cieszy się możliwość podpłynięcia pod wodospad na małym statku, która stanowi dla turystów nie lada pokusę. Takie urozmaicenie wizyty nad Niagarą zapewnia jeszcze lepszy i bardziej efektowny widok. Miejsce to zachwyca o każdej porze roku, ale także zarówno w dzień, jak i w nocy. Na pewno nie zwykle jest tam zimą, kiedy niska temperatura sprawia, że na około tworzą się sople, nocą natomiast całość jest ciekawie podświetlona, jeśli się uda, można natrafić także na widowiskowy pokaz sztucznych ogni.

Źródło: niagarabeachrentals.com

Przereklamowany?

Niagara Falls, odwiedzany co roku przez tysiące przybyszów z całego świata nieustannie cieszy się niemalejącą popularnością. Ani postępująca komercjalizacja, ani fakt, że często jest tam dość tłoczno nie mają wpływu na to, że wizyta nad tym wodospadem dla wielu jest głównym punktem wizyty na kontynencie amerykańskim.